OGŁOSZENIE

BOHEMIANS DUBLIN

Drugi klub to...
F.C. BOHEMIANS DUBLIN...


oraz zbliżenie na logo zespołu...Bohemian Football Club (irl. An Cumann Peile Bóithéimeach) – irlandzki klub piłkarski z siedzibą w Dublinie, powszechnie znany pod nazwą Bohemians.
Bohemians założony został 6 września 1890 roku, a w pierwszej lidze Irlandii zadebiutował w 1921 roku. W swym pierwszym sezonie klub zajął drugie miejsce, 2 punkty za St James's Gate, dzięki czemu został pierwszym wicemistrzem Irlandii. Swoje pierwsze mistrzostwo Bohemians zdobył w 1924 roku. W 1928 roku była podwójna korona – czyli mistrzostwo i Puchar Irlandii. W początkach irlandzkiej ligi klub należał do najsilniejszych, zdobywając trzykrotnie mistrzostwo kraju, a w 1935 kolejny puchar.
Po okresie sukcesów nadszedł dla klubu trudny okres, w którym drużyna zajmowała przeważnie pozycje w dolnych częściach ligowej tabeli, rzadko włączając się do walki o tytuł. Klub aż przez 34 sezony nie zdobył żadnego krajowego trofeum. W 1969 roku Bohemians przestał być klubem ściśle amatorskim. Pierwszym graczem, który podpisał zawodowy kontrakt z Bohemians był Tony O'Connell, który zawarł z klubem umowę 11 marca 1969 roku.
W latach 70. doszło do nowej fali sukcesów. Klub zdobył w tym okresie dwa tytuły mistrza Irlandii oraz dwa Puchary Ligi. W 1970 roku klub zadebiutował w europejskich pucharach, odpadając już w kwalifikacjach Pucharu Zdobywców Pucharów. Po zdobyciu Pucharu Ligi w 1979 roku klub wszedł w drugi okres bez żadnych sukcesów, który trwał do 1992 toku, kiedy to Bohemian zdobył Puchar Irlandii. W 2001 roku Bohemians został mistrzem Irlandii po raz ósmy, w roku 2003 – po raz dziewiąty, a w sezonie 2008 – po raz 10.

Penulis : Unknown ~ Sebuah blog yang menyediakan berbagai macam informasi

Artikel BOHEMIANS DUBLIN ini dipublish oleh Unknown pada hari poniedziałek, 25 lutego 2013. Semoga artikel ini dapat bermanfaat.Terimakasih atas kunjungan Anda silahkan tinggalkan komentar.sudah ada 0 komentar: di postingan BOHEMIANS DUBLIN
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz