OGŁOSZENIE

Bayern Monachium

Drugim szalikiem dzisiejszym...
będzie równie utytułowany zespół.....
a mianowicie Bayern Monachium.....
te zespoły nie są do końca przypadkowe...
wczoraj oba te zespoły stoczyły rewanżowy bój...
w Lidze Mistrzów..i lepszym okazał się właśnie Bayern....
w Londynie było 1:3 dla Bayernu...
zaś w Monachium rządził Arsenal wygrywając 2:0....
Dwumecz zakończył się wynikiem 3:3...
jednakże to Bayern strzelił więcej bramek na wyjeździe...
co dało mu awans do kolejnej rundy LM......


zbliżenie na logo zespołu...


Bayern Monachium (niem. Fußball-Club Bayern München) – niemiecki klub sportowy z siedzibą w Monachium w Bawarii. Jest to najbardziej znany i najbardziej utytułowany niemiecki klub. 22 razy zdobył tytuł Mistrza Niemiec i 15 razy wygrał Puchar Niemiec.
Klub został założony w 1900 przez jedenastu piłkarzy pod przewodnictwem Franza Johna. Pomimo iż Bayern zdobył swoje pierwsze Mistrzostwo w 1932 roku, klub nie został wybrany do powstałej w 1963 nowej Bundesligi. Czasy największych sukcesów przypadły na połowę lat 70., gdy zespół z Franzem Beckenbauerem jako kapitanem trzy razy z rzędu wygrywał Puchar Europy (1974–76). W ostatnich latach Bayern zdominował niemieckie rozgrywki ligowe zdobywając 7 z ostatnich 10 tytułów mistrzowskich. Ostatnim międzynarodowym trofeum zdobytym przez klub jest Puchar Interkontynentalny w 2001.
Od początku sezonu 2005/06 Bayern rozgrywa mecze w roli gospodarza na stadionie Allianz Arena. Wcześniej przez 33 lata zespół występował na Stadionie Olimpijskim. Barwami klubu są czerwień i biel, zaś na herbie znajdują się też barwy Bawarii.
Bayern obecnie zrzesza 152 000 członków. Istnieje również 2400 zarejestrowanych fanklubów zrzeszających około 177 000 fanów. Klub posiada sekcje zajmujące się szachami, piłką ręczną, koszykówką, gimnastyką, kręglami, tenisem stołowym, sędziowaniem sportowym oraz seniorską piłką nożną i zrzeszają one w sumie 1100 zawodników.
Głównym sponsorem klubu jest obecnie Deutsche Telekom.

Penulis : Unknown ~ Sebuah blog yang menyediakan berbagai macam informasi

Artikel Bayern Monachium ini dipublish oleh Unknown pada hari czwartek, 14 marca 2013. Semoga artikel ini dapat bermanfaat.Terimakasih atas kunjungan Anda silahkan tinggalkan komentar.sudah ada 0 komentar: di postingan Bayern Monachium
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz