tych dwóch nie trzeba chyba nikomu przedstawiać...

F.C CHELSEA vs  BAYERN MONACHIUM...

a to druga strona szalika...

4:2

Chelsea Londyn wygrała z Bayernem Monachium 4:2 (1:0) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż 12 kwietnia.

Podobnie jak przed wtorkowymi ćwierćfinałami Ligi Mistrzów, piłkarze Chelsea i Bayernu, a także kibice, uczcili w środę pamięć papieża Jana Pawła II. Na wielkim ekranie stadionowym wyświetlono Zdjęcie Ojca Świętego wspartego na krzyżu z podpisem "Karol Wojtyła. 18.05.1920 - 2.04.2005".

Chwilę później rozpoczął się mecz. W pierwszych minutach gospodarze zdecydowanie natarli na bramkę Bayernu; defensywa zespołu niemieckiego nie potrafiła sobie poradzić z szybkimi napastnikami Chelsea. W konsekwencji goście szybko stracili bramkę. W 4. minucie, po szybkiej akcji zespołu, na strzał zza pola karnego zdecydował się Joe Cole. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Bayernu, zmieniła tor lotu i wpadła do siatki obok zaskoczonego Olivera Kahna.

W kolejnych minutach tempo gry nie spadało. Bayern wkrótce otrząsnął się z tremy i sam zaczął atakować. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował w pierwszej połowie Brazylijczyk Ze Roberto, który nie potrafił skorzystać z błędu Glena Johnsona i z kilku metrów nie trafił do bramki.

Druga część gry rozpoczęła się dużo lepiej dla Bayernu niż pierwsza. W 52. minucie piłkarze niemieckiej drużyny zdobyli bramkę "na raty". Po strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru i trafiła pod nogi Ze Roberto. Brazylijczyk bez namysłu uderzył na bramkę rywali; Petr Cech zdołał sparować uderzenie, był jednak już bezradny przy kolejnej dobitce Bastiana Schweinsteingera.

Ta bramka zmusiła gospodarzy do większego wysiłku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 60. minucie Frank Lampard wykorzystał podanie Didiera Drogby i strzałem zza pola karnego zdobył drugiego gola dla londyńczyków. Dziesięć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 3:1 pięknym strzałem z półobrotu.

Kolejnego gola dla gospodarzy zdobył w 81. minucie Didier Drogba, posyłając z najbliższej odległości piłkę do bramki Kahna. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 4:1, w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny za wątpliwy zdaniem wielu obserwatorów faul Ricardo Carvalho w polu karnym. Jedenastkę zamienił na bramkę Michael Ballack i dzięki temu Bayern nie stracił jeszcze wszystkich szans na awans do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów .

Chelsea - Bayern Monachium 4:2 (1:0)
Bramka: dla Chelsea - Frank Lampard - dwie (60, 70), Joe Cole (4), Didier Drogba (81); dla Bayernu - Bastian Schweinsteiger (52); Michael Ballack (90+2-karny).
Sędziował: Rene Temmink (Holandia). Widzów: 40 tys.

Chelsea: Petr Cech; Glen Johnson (65-Robert Huth), Ricardo Carvalho, John Terry, William Gallas; Joe Cole (82-Tiago), Claude Makelele, Frank Lampard, Damien Duff; Eidur Gudjohnsen, Didier Drogba (90-Mikael Forssell)

Bayern: Oliver Kahn; Willy Sagnol, Lucio, Robert Kovac, Bixente Lizarazu; Owen Hargreaves, Torsten Frings, Michael Ballack, Ze Roberto (73-Mehmet Scholl); Hasan Salihamidzic (46-Bastian Schweinsteiger), Jose Paolo Guerrero

Penulis : Unknown ~ Sebuah blog yang menyediakan berbagai macam informasi

Artikel F.C CHELSEA vs BAYERN MONACHIUM ini dipublish oleh Unknown pada hari wtorek, 12 marca 2013. Semoga artikel ini dapat bermanfaat.Terimakasih atas kunjungan Anda silahkan tinggalkan komentar.sudah ada 0 komentar: di postingan F.C CHELSEA vs BAYERN MONACHIUM