OGŁOSZENIE

WORLD CUP '98

Dzisiaj zmienimy nieco kategorię...
nie będzie to ani klub z Ligi Angielskiej...
ani z Ligi Niemieckiej....
Dzisiaj zaprezentuję dwa szaliki z Mistrzostw Świata
lata '98 FRANCJA
oraz 2006 GERMANY...


oraz zbliżenie na logo Mistrzostw...


XVI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1998 odbyły się po raz drugi w historii we Francji, w dniach od 10 czerwca do 12 lipca.
W mistrzostwach po raz pierwszy wzięły udział 32 drużyny narodowe (poprzednio 24) podzielone na 8 grup. Zwycięzca i zdobywca drugiego miejsca w grupie kwalifikowali się do dalszych gier.
Mistrzostwo świata zdobyła Francja, pokonując w meczu finałowym Brazylię 3:0. Był to pierwszy tytuł mistrzowski dla Francji, która tym samym dołączyła do grona sześciu dotychczasowych zdobywców. Gole dla Francji w meczu finałowym strzelili Zinedine Zidane (2) i Emmanuel Petit. W meczu o trzecie miejsce Chorwacja wygrała z Holandią 2:1.
Najwięcej bramek – 15, zdobyła reprezentacja Francji, królem strzelców został Chorwat Davor Šuker strzelając 6 bramek.
Reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się do rozgrywek mistrzowskich. Jedynym polskim akcentem był udział sędziego Ryszarda Wójcika, który prowadził mecz między Holandią a Koreą Południową w grupie E.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybranym przez FIFA został Ronaldo.
Oficjalną piłką użytą na mistrzostwach była Adidas Tricolore.

Penulis : Unknown ~ Sebuah blog yang menyediakan berbagai macam informasi

Artikel WORLD CUP '98 ini dipublish oleh Unknown pada hari wtorek, 19 lutego 2013. Semoga artikel ini dapat bermanfaat.Terimakasih atas kunjungan Anda silahkan tinggalkan komentar.sudah ada 0 komentar: di postingan WORLD CUP '98
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz