OGŁOSZENIE

Manchester United

Kolejny zespół to nie mniej utytułowany i nie mniej znany...
MANCHESTER UNITED....


oraz zbliżenie na logo zespołu...Manchester United Football Club – angielski klub piłkarski z siedzibą w w Manchesterze. Występuje w Premier League, której był jednym z założycieli w 1992. Każdego roku jest regularnym uczestnikiem Ligi Mistrzów UEFA.
Założony został w 1878 jako Newton Heath LYR Football Club. W 1902, dziesięć lat po dołączeniu do The Football League i sześć lat przed pierwszym mistrzostwem kraju był blisko bankructwa i zmienił swoją nazwę na obecną. W 1910 Manchester United przeniósł się na Old Trafford, na którym drużyna do dziś rozgrywa mecze. Jest to trzeci pod względem wielkości stadion piłkarski w Wielkiej Brytanii. W 1968, Manchester United pod wodzą Matta Busby'ego został pierwszym angielskim klubem, który zdobył Puchar Europy. Stało się to dziesięć lat po katastrofie lotniczej, w której poniosło śmierć wielu pasażerów w tym ośmiu zawodników pierwszej drużyny. W listopadzie 1986 trenerem zespołu został Alex Ferguson, z którym Manchester United osiągnął najwięcej sukcesów w historii klubu.
Manchester United 19-krotnie zostawał mistrzem Anglii i jest rekordzistą pod tym względem, zdobył także rekordową liczbę 11 Pucharów Anglii i czterokrotnie triumfował w rozgrywkach o Puchar Ligi. Tym samym jest to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Anglii, a także jeden z najbogatszych i najpopularniejszych na świecie. W 1991 Manchester United znalazł się na London Stock Exchange, a w maju 2005 został kupiony za prawie 800 milionów funtów przez rodzinę Glazerów.
Manchester United jest marką światową ocenianią przez Forbes na 285 milionów dolarów. Ten sam magazyn wycenił United na 1,19 miliarda funtów, co czyni go najwartościowszym klubem na świecie.

Penulis : Unknown ~ Sebuah blog yang menyediakan berbagai macam informasi

Artikel Manchester United ini dipublish oleh Unknown pada hari sobota, 16 lutego 2013. Semoga artikel ini dapat bermanfaat.Terimakasih atas kunjungan Anda silahkan tinggalkan komentar.sudah ada 0 komentar: di postingan Manchester United
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz