OGŁOSZENIE

Stoke City

Drugi zespół dzisiaj może mniej znany od Liverpoolu...
ale fani ligi angielskiej zapewne znają....
 STOKE CITY...


oraz logo zespołu w zbliżeniu...


Stoke City F.C. został założony w 1863 roku i jest najstarszym klubem w Premier League, a zarazem czwartym najstarszym z istniejących zespołem piłkarskim na świecie, po Sheffield, Hallam i Notts County. Stoke gra na stadionie Britannia Stadium, który miał 28 384 miejsc siedzących. Po segregacji miejsca zredukowane zostały do 27 598. Stadion został otwarty w 1997, przed tą datą Stoke grał na Victoria Ground , który został ich stadionem od 1878 roku. Przydomek klubu – The Potters (Garncarze) wziął się od przemysłu ceramicznego, znajdującego się w mieście. Ich strój, którym grają u siebie ma biało-czerwone paski na koszulce z białymi spodenkami i białymi getrami. Pierwsze poważne trofeum Stoke zdobył w 1972 Puchar Ligi, kiedy wygrali z Chelsea 2:1. Klub zdobył Puchar League Trophy dwukrotnie, najpierw w 1992 i ostatnio w 2000. Najsłynniejszym zawodnikiem w historii klubu był sir Stanley Matthews.
Stoke City FC, uważany za drugi najstarszy klub angielski w piłce nożnej, założony w 1863 roku pod nazwą Stoke Ramblers, kiedy uczniowie Charterhouse School założyli klub piłkarski, podczas gdy pracowali w North Staffordshire Railway w Stoke-on-Trent.Pierwszy udokumentowany mecz został pięć lat później, w październiku 1868 r., przed 15 maja w Cricket Club Victoria Ground. Henry Almond, założyciel klubu, był także kapitanem i zdobył pierwszego gola w historii klubu. W tym okresie grali w Victoria Cricket Ground, jednak przeszli do pobliskiej ziemi w Sweetings Field w 1875 roku, aby sprostać wymaganiom większej liczby kibiców.


Penulis : Unknown ~ Sebuah blog yang menyediakan berbagai macam informasi

Artikel Stoke City ini dipublish oleh Unknown pada hari piątek, 15 lutego 2013. Semoga artikel ini dapat bermanfaat.Terimakasih atas kunjungan Anda silahkan tinggalkan komentar.sudah ada 0 komentar: di postingan Stoke City
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz